Tango

Açık Hava Milongaları

istanbul milonga

Günler Mekan / Adres Saat Açıklama
Pazartesi Black Jack / Kadıköy / Suadiye 21:00 - 01:00 Kazım Özalp Sokak, No 60, Suadiye, Kadıköy, İstanbul
Giriş: 20 tl (1 içki)
0532 583 2824 Aydoğan
Salı Topless / Beyoğlu 21:30 - 01:30 İstiklal Caddesi No:12, Beyoğlu, İstanbul
Giriş: 30 tl
0212 245 7062
Salı İstanbul Yelken Kulübü / Kadıköy /Kalamış 21:00 - 00:00 Fenerbahçe Mh., Kadıköy, İstanbul
Giriş: 30 tl (1 içki)

0535 639 1875 Kerem Öksüz

"İstanbul'daki yazlık açık hava milongaları" istanbul'da düzenlenen önerdiğimiz Yazlık Milonga geceleri.

İletişim

AVRUPA YAKASI
Uysal Sokak, Ali Meriç İş Merkezi No:1 K:2 D:10, Mecidiyeköy
Şişli, İSTANBUL

 0543 669 2027 Ertuğrul Yılmaz

ANADOLU YAKASI
Şemsettin Günaltay Cadde. Erenköy Mahalle. Eralp Apt. No:173 A Blok No:7 (Paçacı Mehmet'in üstü)
Kozyatağı, Kadıköy, İSTANBUL

(0216) 445 7676 Tamer Torun

Kurumsal Dans Dersleri

kurumsal dansŞirketinizin, organizasyonunuzun, ekibinizin verimini ve takım çalışmasını arttırmak mı istiyorsunuz? Kurumsal dans dersleri tam da bu verimi arttırmak için bizim tarafımızdan size özel olarak hazırlanıyor.

Tango, Salsa, Cha Cha, Zumba vb. her dans kategorisinde profesyonel eğitmenler eşliğinde dans dersleri organize etmekteyiz.

Şirketlere yönelik dans derslerimizi; Sizin firmanız bünyesinde veya dans okulumuzda çalışmaları, aylık workshop çalışmaları veya haftalık grubu çalışmaları şeklinde düzenleyebilmekteyiz.

Kurumsal Dans Derslerinin Faydaları:

Şirket çalışanlarınızın performans artışına katkı sağlamış olacak. Onların kişisel motivasyonuna destekleyecek. Ekip çalışmasını ve ekip ruhunu geliştirmelerinde yardımcı olacak. Stres kontrolünde etkili olacak. Çalışanlarınızın yepyeni bir kültürle tanışmalarını sağlayacak. Fizyolojik ve ruhsal bakımdan daha sağlıklı ve daha mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunmuş olacaksınız.

* 7 kişi ve üzeri katılımlarda şirkette alınacak derslerin daha ekonomik olur.


Milonga Geceleri

Milonga tango dansı yapılan etkinliklerinin genel adıdır. Genelde geceleri olduğundan milonga geceleri olarak anılmaktadır. İstanbul'da düzenlenen milonga gecelerinin güncel listesine ulaşmak için www.tangodans.com/milongalar adresinden takip edebilirsiniz.

Listemizde bulunmayan önerdiğiniz milonga geceleri varsa milonga listemize ekleyebiliriz iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tango Ayakkabısı

Tango ayakkabısı nasıl olmalı? Tango ayakkabısı nereden alınır? Tango ayakkabısı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Tango ayakkabı modelleri ve kullanım alanları tango ayakkabıları hakkında her şeyi bu makalemizde bulacaksınız.

Kadın Tango ayakkabıları ve onların dans içerisinde size sunacakları rahatlık dans performansınızı %100 etkiler. Kimse rahatsız bir ayakkabıyla bırakın dans etmeyi, yürümek bile istemez.

Bütün vücudun yükünü taşıyan organlarımız, ayaklarımız belki de bizden en az özeni gören organlarımızdır. Onları yüksek topuklu ve rahatsız ayakkabılara maruz bırakırız. Bu baskı ayaklarımız tarafından iyi karşılanmadığı için vücudumuzun farklı yerlerinde ağrılar halinde bize tepki olarak geri döner. Tango ayakkabısı seçerken modelden renkten daha önemli olan husus seçeceğiniz ayakkabı ayağınıza iyi oturması olmalıdır.

 

Tango ayakkabısı alırken nelere dikkat edilmeli?

Tango ayakkabınız, ayağınıza tam oturmalı ve sıkmamalıdır. Kurs sırasında giyeceğiniz ilk tango ayakkabınız olcak ise ayakkabı ucunun kapalı olması çok fazla açık olmaması ayak sıhhatiniz için önemlidir.

 

Tango ayakkabınızı, ayak ölçülerinize göre yaptırmanız ve yumuşak malzemeden seçmeniz sonradan yaşanacak problemleri önleyecektir.

Kadın ayakkabılarında topuk ölçüleri ilk kez tango ayakkabısı yaptıracaklar için 13punto idealdir. Artık balans problemi yaşamayan profesyonel danscılar için ideal ölçü en fazla 17punto olmalıdır.

Kadın Tango Ayakkabı Modelleri
Tango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango Ayakkabısı

 

Erkek Tango Ayakkabı Modelleri

Erkekler tango ayakkabısı seçerken kadınlara göre işleri çok daha kolaydır. Tango yapan erkekler için çok fazla renk model, topuk boyu gibi çeşitler yoktur 2-3 punto topuk standarttır ve eskiden yumurta topuk olarak yapılırdır. son yıllarda denge konusunda sorun yarattığı için talep görmemektedir tüz topuk idealdir. Ayakkabı tabanı her dans pistinde rahat dans etmeniz için süet yaptırmaz iseniz daha iyi olacaktır. Ayrıca tabanı kırık veya iki parça olan tango ayakkabılarınıdan kaçının tango için uygun değildir. Ayakkabı ayağınıza özel yapılması ve tam oturmasını dışında başka bir faktör yoktur. Rengi derisi modeli size kalmış katalogtan istediğinizi seçebilrsiniz.

 

 

 

Tango Hakkında

"Bugün her ne kadar ışıltılı dans salonlarında yapılsa da, tango Buenos Aires'in kenar mahallelerinde ortaya çıkmıştır."

Ve bu bir gerçektir.

19. yüzyılın sonlarında Güney Amerika'ya giden iki büyük göç dalgası ile çoğunlukla Sicilya, Kalabriya ve Endülüs'ten gelen işsiz güçsüz ve yoksullar Arjantin'e beraberlerinde kendi kültürlerini de getirmişlerdi. Afrikalı siyah köleler, melez kadınlar, yerliler ve Avrupalı melezler dönemin zor ekonomik koşulları içinde beraberce yaşamaya çalışıyorlardı. Çeşitli kültürlerin bu karışımı, yeni bir müzik stili ortaya çıkardı; Afrika vuruşları, Kızılderili ritmi ve Latin etkisi Arjantin müziğiyle birleşti.

Tango adının Afrika tamtamlarının çıkardığı "tan-go" seslerinden, ya da Latince dokunmak anlamına gelen "tangere" fiilinden türediği sanılmaktadır.

Büyük ümitlerle topraklarını terk eden, kendilerini büyük kentin karmaşası içinde bulan bu insanların duygularıyla Buenos Airesin kenar mahallelerinde ortaya çıkar tango. Bu yıllarda yaşanan göçün olumsuz sonuçları, düş kırıklıklarını da beraberinde getirir. Göçmenler Tango ile bu hayal kırıklıklarını, öfkelerini, kavgalarını, aşklarını, yalnızlıklarını ve tutkularını kısacası hayatlarını anlatıyorlardı.
Başlangıçta flüt, gitar ve kemandan oluşan üç - dört kişilik müzik topluluklarının eşliğiyle yapılan bir halk dansıyken daha sonra gitar yerini piyanoya bırakır ve flüt de yaklaşık 1870'te Almanya'dan gelen bandoneon ile yer değiştirir.
Tango, Arjantin'de zengin kesim tarafından bir alt kültür olarak kabul edilip aşağılanır hatta uzun bir süre yönetim tarafından yasaklanır. Ancak 20.yy'ın başlarında Paris'te dans eden tarım işçilerinin elde ettiği başarı sayesinde tango ilk önemli adımını atar. Bugün tango otoriteleri ilk olarak Carlos Gardel'in 1917 yılında her türlü argo ve erotizmden uzak sözlerle smokin giyerek tango söylemesinin müziği yavaş yavaş üst tabakalara doğru tırmanışını hızlandığını tartışmasız kabul eder. Parislilerin bu dansa olan ilgisi Arjantin sosyetesinde tangonun önemsenmesini sağlar.
İlk durak olarak Avrupayı seçen tango çok geçmeden Türkiye'de de ortaya çıkar. Arjantin Tangonun aşk, tutku ve erotizm dolu tarzına karşın 1920'lerin ortalarında Türkiye'de duyulmaya başlayan tangolar sözleriyle masum ve platonik aşkları anlatan ve Türk müziğinden esintiler taşıyan melodileri ile uzun yıllar müzik yaşantısının tek egemeni oluşurlardır. Bu aşamada Necip Celal'in 1928 yılında yazdığı ilk tangosu "Mazi"nin 1932 senesinde Seyyan Hanım tarafından plağa okunması ile başlayan sürecin etkisi yadsınamaz. Türkiye'de duyulmaya başlayan ilk tangolar Avrupa tangolarıdır. Arjantin Tangoları ise bir gurup müzisyen ve amatör meraklılar tarafından izlenir ve yaşatılır. 1938-1951 seneleri arasında Türkiye'de konserler veren Eduardo Bianco Orkestrası, İstanbul Park Otel Orkestrası ve onun Arjantinli bandoneonisti Tapia Colman bu sevginin temelinin oluşmasında önemli bir rol oynar. Bunların dışında bandoneonist, orkestra şefi ve düzenleyici Orhan Avşar'ın da Türkiye'de tango sevgisi üzerinde çok ciddi bir etkisi olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Tango bir dönem Türkiye'de öyle sevilmiş ki, aslında eski ve unutulamayan bir sevgiliyi anlatıyor olmasına rağmen La Cumparsita düğünlerin vazgeçilmez açılış parçası olmuştur.
1950'li yılların sonlarına doğru bütün dünyada önemini yitirmeye başlayan tango Astor Piazzola ve onun müziği sayesinde yeniden canlanmış ayrıca Tango Argentino ile başlayan, Tangomania, Tango Pasion, Forever Tango, Tangox2 gibi tango show gruplarının sunduğu müzikallerle tekrar ilgi odağı olmuştur.

Bu uzunca süreç içerisinde elbette ki müzik ve dans stillerinde farklılıklar yaşanmıştır tangoda. Ve aslında işin eğlenceli kısmı buradadır. Tango gecelerinde, aynı tangoda herkesin dansa farklı adımla başladığını ve farklı dansettiğini görürsünüz. Kimisi kemanı dinliyordur, kimisi bandoneonu...
Peki biz tango'dan ne anlıyoruz? Ya da ne hissediyoruz? Yaklaşık 4 sene önce Metin Yazır'ın atölye'leriyle başlayan bir serüven bu...Ve tango bir sevgili. Kimi zaman flört edip, kimi zaman kavga ettiğimiz. Romantik, aşık, sevecen ve tutkulu sevgilimiz. Aşktır yaşadığımız o 3-4 dakikalık parçalarda. Müzik bitince dansımız da biter, aşkımızda. Ve heyecanla bekleriz bir sonraki aşkı.

Tango Kurs Programı

Günler Danslar / Mekanlar Saat Seviye Açıklama
Pazartesi  - - - -
Salı  - - - -
Çarşamba  Arjantin Tango  - Mecidiyeköy 20:00 - 21:30 Başlangıç Şubat 2019 için Kayıtlar devam ediyor
Perşembe  Arjantin Tango  - Mecidiyeköy 20:00 - 21:30 Orta Şubat 2019 için Kayıtlar devam ediyor
Cuma  Arjantin Tango  - Kadıköy 19:30 - 21:00 Başlangıç 2019 için Ön Kayıtlar başladı.
Cumartesi  Tango Pratik - Mecidiyeköy 16:00 - 18:00 Her Her Seviye Öğrencilerimiz Katılabilir
Pazar  Tatil Tatil - Tatil deyiz.
  • Grup Tango Derslerimiz haftada 1 gün 1.5 saattir.
  • Kalabalık gruplar için ayrıca yeni sınıflar açabiliriz.
  • Özel olarak tango dersi alma imkanınızda vardır.
  • Kurum ve Şirketlere kendi bünyesinde grup dans dersleri planlayabiliriz.

 

Tutkunun, aşkın sevincin, hüznün, kısacası, "hayatın dansı" tangoyu en kolay ve en doğal haliyle öğrenecek, kısa sürede dans etmeye başlayacaksınız. Etkin, kaliteli bir eğitimle, tangonun tüm stillerini öğrenip büyüsünü tadacağınız yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız. Tango pratik saatlerinde ve tango gecelerimizde de bu büyüyü başkalarıyla paylaşma ve kendinizi geliştirme olanağı bulacaksınız. Tango kursumuza dahil olmak için iletişim bilgilerinden irtibata geçebilir ve tango hakkında aklınıza takılan hertürlü bilgiyi bizden öğrenebilirsiniz...

 

Arjantin Tango dersleri başlangıç, orta seviye ve ileri seviye olarak üç seviyede vermekteyiz. Derslerde Salon Stili tango ve Milonguero Stili Tango olmak üzere iki stilde de eğitim veriyoruz. Eğitim sistemimiz figür ezberletmekten uzak doğaçlamaya dayalı dünyanın her yerinde tango yapabileceğiniz şekildedir.

Arjantin Tangoyu diğer danslardan ayıran en önemli özelliklerinden biri doğaçlamaya dayalı olmasıdır. Bu nedenle biz temelde tekniği esas alarak öğrencilerimizin kendi figürlerini kendileri yaratmaları adına onlara tangoyu ezberletmeye değil, tangonun mantığını öğretmeye çalışırız. Tango dansında müziğin ritminde dans etmek, doğru yönlendirip doğru takip etmek çok önemlidir.

Biraz zaman ve sabır ile Arjantin Tango'nun ne kadar zengin bir dans olduğunu göreceksiniz...TANGO KURSU HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR


TANGO DERSLERİNDE PARTNER ZORUNLULUĞU VAR MI?
Derslerimizde partner zorunluluğu yoktur. Sınıfta partnersiz gelen diğer katılımcılarımızla partner olabilir, yada asistanlarımızdan yardım alabilirsiniz.


TANGO DERSLERİNDE NE GİYİLMELİYİM?
Her dansda olduğu gibi Tango derslerinde de kıyafetlerinizin rahat olması ve iyi hissetmeniz önemlidir. Ayakkabılarınızın rahat olmasına özellikle dikkat etmek gerekir. Rahat ayakkabılar giymeyi tercih ederken yeri tutan ve dönüşleri zorlaştıran lastik tabanlı spor ayakkabılardan derslerde uzak durmakta fayda vardır. Bu tarz ayakkabılar bilek ve dizleri yorar, uzun vadede zararlı olabilir. Pivotlara(dönüş) daha uygun altı süet, kösele ya da "sneakers" adı verilen spor görünümlü dans ayakkabılarını tercih edebilirsiniz.


ÖZEL TANGO DERSİ ALMA İMKANIM VAR MI?
Elbette eğitmenlerin uygun olduğu zamanlarda partnerinizle veya tek özel tango dersi alabilirsiniz. Özel dersleri okulumuzda veya size ait tango yapmaya elverişli bir mekanda eğitim alabilirsiniz.


NE KADAR ZAMANDA İYİ DANS EDEBİLİRİM?
Öğrencilerimizin geneline bakarak 4-5 ayda dans edebilecek seviyeye gelebilirsiniz lakin bu kişinin dans yeteneğine bağlı olarak değişiklik gösterdiğinden tam olarak doğru cevabı olmayabilir. Tango derslerini kaçırmadan devam ederek bunu kendiniz öğrenebilirsiniz. :)


ÖĞRENDİKLERİMİ DERS DIŞINDA UYGULAMA ŞANSIM OLACAK MI?
Evet, sırf bu amaçla bizim düzenlediğimiz pratiklere katılabilir veya tango organizatörlerinin haftanın her günü düzenlenen Milonga Gecelerine katılarak öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz. Okulumuz salonunda her Cumartesi 16:00-18:00 saatleri arası öğrendiklerini pekiştirmek amacıyla pratik saati düzenlemektedir.

Tango Müzikleri

en güzel tango müziklerinden oluşan mp3 listemiz.

sizinde tango müzikleri listesinde yayınlanmasını istediğiniz favori tango parçalarınız varsa mail atarak bizimle paylaşabilirsiniz.</p

Mecidiyeköy Tango Kursumuz

2019 Pazartesi başlangıç seviyesi yeni Arjantin Tango derslerimiz Mecidiyeköy' Tempo Dans Okulunda devam ediyor. Orta seviye Tango derslerimiz  2018 Çarşamba günü kaldığı yerden devam ediyor. Sizleri beliyoruz...

 

Arjantin Tango Dansı

tango kursuTutkunun, aşkın sevincin, hüznün, kısacası, "hayatın dansı" tangoyu en kolay ve en doğal haliyle öğrenecek, kısa sürede dans etmeye başlayacaksınız. Etkin, kaliteli bir eğitimle, tangonun tüm stillerini öğrenip büyüsünü tadacağınız yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız.

Yeni insanlar, yeni sosyal bir çevre ve yeni bir bakış açısı kazanmak için işe tango dansını öğrenerek başlayabilirsiniz. Farklı insanlarla tanışıp kendinize yeni şeyler katabileceğiniz okulumuzda düzenlenen birbirinden güzel dans etkinlikleri ve geceleri ile hayatınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.
Size tutkuyla dans etmenin paha biçilemez hazzını yaşatacak olan dans kurslarımızda alacağınız derslerin eğitim süresi ve günlerine göre ders  programında farklılık gösterecektir.

Kadıköy'de TANGO Zamanı

kadıköy tango Tango Dans'ın Profesyonel Arjantin Tango dans hocaları Kadıköy / Kazasker'de bulunan Pilates Studio dans atölyesinde bu sezon boyunca Tango eğitimleriyle sizlerle olacak. Başlangıç seviyesi ve Orta seviye Arjantin Tango kurumuza bekleriz...

 

 

 

 

 

 

 

Mecidiyeköy'de Tangoya Devam...

Tango Dans'ın Profesyonel dans hocaları Mecidiyeköy'de bulunan Tempo Dans atölyesinde bu sezon boyunca Tango eğitimleriyle sizlerle olacak. 2014 Şubat ayındaki ilk kurumuza bekleriz... Büyükdere Caddesinde eski Alisamiyen Stadının tam karşısında buluyor. İlk adımlara bizimle başlayın...

 

 

 

 

 

 

 

Subcategories

Subcategories

TangoDANS Mecidiyeköy
Uysal Sokak Ali Meriç İş Merkezi No:1 K:2 D:10
Mecidiyeköy, Şişli, İstanbul
0543 669 2027
TangoDANS Kadıköy
Şemsettin Günaltay Cadde. Erenköy Mahalle. Eralp Apt. No:173 A Blok No:7
Kadıköy, İstanbul
(0216) 445 7676
TangoDANS Bakırköy
Yeşilyurt Mahallesi, Sipahioğlu Cadde, No:25
Bakırköy / İstanbul