Tango

Açık Hava Milongaları

istanbul milonga

Günler Mekan / Adres Saat Açıklama
Pazartesi Black Jack / Kadıköy / Suadiye 21:00 - 01:00 Kazım Özalp Sokak, No 60, Suadiye, Kadıköy, İstanbul
Giriş: 20 tl (1 içki)
0532 583 2824 Aydoğan
Salı Topless / Beyoğlu 21:30 - 01:30 İstiklal Caddesi No:12, Beyoğlu, İstanbul
Giriş: 30 tl
0212 245 7062
Salı İstanbul Yelken Kulübü / Kadıköy /Kalamış 21:00 - 00:00 Fenerbahçe Mh., Kadıköy, İstanbul
Giriş: 30 tl (1 içki)

0535 639 1875 Kerem Öksüz

"İstanbul'daki yazlık açık hava milongaları" istanbul'da düzenlenen önerdiğimiz Yazlık Milonga geceleri.

Kurumsal Dans Dersleri

kurumsal dansŞirketinizin, organizasyonunuzun, ekibinizin verimini ve takım çalışmasını arttırmak mı istiyorsunuz? Kurumsal dans dersleri tam da bu verimi arttırmak için bizim tarafımızdan size özel olarak hazırlanıyor.

Tango, Salsa, Cha Cha, Zumba vb. her dans kategorisinde profesyonel eğitmenler eşliğinde dans dersleri organize etmekteyiz.

Şirketlere yönelik dans derslerimizi; Sizin firmanız bünyesinde veya dans okulumuzda çalışmaları, aylık workshop çalışmaları veya haftalık grubu çalışmaları şeklinde düzenleyebilmekteyiz.

Kurumsal Dans Derslerinin Faydaları:

Şirket çalışanlarınızın performans artışına katkı sağlamış olacak. Onların kişisel motivasyonuna destekleyecek. Ekip çalışmasını ve ekip ruhunu geliştirmelerinde yardımcı olacak. Stres kontrolünde etkili olacak. Çalışanlarınızın yepyeni bir kültürle tanışmalarını sağlayacak. Fizyolojik ve ruhsal bakımdan daha sağlıklı ve daha mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunmuş olacaksınız.

* 7 kişi ve üzeri katılımlarda şirkette alınacak derslerin daha ekonomik olur.


Tango Ayakkabısı

 

Kadın Tango ayakkabıları ve onların dans içerisinde size sunacakları rahatlık dans performansınızı %100 etkiler. Kimse rahatsız bir ayakkabıyla bırakın dans etmeyi, yürümek bile istemez.

Bütün vücudun yükünü taşıyan organlarımız, ayaklarımız belki de bizden en az özeni gören organlarımızdır. Onları yüksek topuklu ve rahatsız ayakkabılara maruz bırakırız. Bu baskı ayaklarımız tarafından iyi karşılanmadığı için vücudumuzun farklı yerlerinde ağrılar halinde bize tepki olarak geri döner.

Seçeceğiniz ayakkabı ayağınıza iyi oturmalıdır.


Tango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango AyakkabısıTango Ayakkabısı

Milonga Geceleri

Milonga tango dansı yapılan etkinliklerinin genel adıdır. Genelde geceleri olduğundan milonga geceleri olarak anılmaktadır. İstanbul'da düzenlenen milonga gecelerinin güncel listesine ulaşmak için www.tangodans.com/milongalar adresinden takip edebilirsiniz.

Listemizde bulunmayan önerdiğiniz milonga geceleri varsa milonga listemize ekleyebiliriz iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tango Hakkında

"Bugün her ne kadar ışıltılı dans salonlarında yapılsa da, tango Buenos Aires'in kenar mahallelerinde ortaya çıkmıştır."

Ve bu bir gerçektir.

19. yüzyılın sonlarında Güney Amerika'ya giden iki büyük göç dalgası ile çoğunlukla Sicilya, Kalabriya ve Endülüs'ten gelen işsiz güçsüz ve yoksullar Arjantin'e beraberlerinde kendi kültürlerini de getirmişlerdi. Afrikalı siyah köleler, melez kadınlar, yerliler ve Avrupalı melezler dönemin zor ekonomik koşulları içinde beraberce yaşamaya çalışıyorlardı. Çeşitli kültürlerin bu karışımı, yeni bir müzik stili ortaya çıkardı; Afrika vuruşları, Kızılderili ritmi ve Latin etkisi Arjantin müziğiyle birleşti.

Tango adının Afrika tamtamlarının çıkardığı "tan-go" seslerinden, ya da Latince dokunmak anlamına gelen "tangere" fiilinden türediği sanılmaktadır.

Büyük ümitlerle topraklarını terk eden, kendilerini büyük kentin karmaşası içinde bulan bu insanların duygularıyla Buenos Airesin kenar mahallelerinde ortaya çıkar tango. Bu yıllarda yaşanan göçün olumsuz sonuçları, düş kırıklıklarını da beraberinde getirir. Göçmenler Tango ile bu hayal kırıklıklarını, öfkelerini, kavgalarını, aşklarını, yalnızlıklarını ve tutkularını kısacası hayatlarını anlatıyorlardı.
Başlangıçta flüt, gitar ve kemandan oluşan üç - dört kişilik müzik topluluklarının eşliğiyle yapılan bir halk dansıyken daha sonra gitar yerini piyanoya bırakır ve flüt de yaklaşık 1870'te Almanya'dan gelen bandoneon ile yer değiştirir.
Tango, Arjantin'de zengin kesim tarafından bir alt kültür olarak kabul edilip aşağılanır hatta uzun bir süre yönetim tarafından yasaklanır. Ancak 20.yy'ın başlarında Paris'te dans eden tarım işçilerinin elde ettiği başarı sayesinde tango ilk önemli adımını atar. Bugün tango otoriteleri ilk olarak Carlos Gardel'in 1917 yılında her türlü argo ve erotizmden uzak sözlerle smokin giyerek tango söylemesinin müziği yavaş yavaş üst tabakalara doğru tırmanışını hızlandığını tartışmasız kabul eder. Parislilerin bu dansa olan ilgisi Arjantin sosyetesinde tangonun önemsenmesini sağlar.
İlk durak olarak Avrupayı seçen tango çok geçmeden Türkiye'de de ortaya çıkar. Arjantin Tangonun aşk, tutku ve erotizm dolu tarzına karşın 1920'lerin ortalarında Türkiye'de duyulmaya başlayan tangolar sözleriyle masum ve platonik aşkları anlatan ve Türk müziğinden esintiler taşıyan melodileri ile uzun yıllar müzik yaşantısının tek egemeni oluşurlardır. Bu aşamada Necip Celal'in 1928 yılında yazdığı ilk tangosu "Mazi"nin 1932 senesinde Seyyan Hanım tarafından plağa okunması ile başlayan sürecin etkisi yadsınamaz. Türkiye'de duyulmaya başlayan ilk tangolar Avrupa tangolarıdır. Arjantin Tangoları ise bir gurup müzisyen ve amatör meraklılar tarafından izlenir ve yaşatılır. 1938-1951 seneleri arasında Türkiye'de konserler veren Eduardo Bianco Orkestrası, İstanbul Park Otel Orkestrası ve onun Arjantinli bandoneonisti Tapia Colman bu sevginin temelinin oluşmasında önemli bir rol oynar. Bunların dışında bandoneonist, orkestra şefi ve düzenleyici Orhan Avşar'ın da Türkiye'de tango sevgisi üzerinde çok ciddi bir etkisi olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Tango bir dönem Türkiye'de öyle sevilmiş ki, aslında eski ve unutulamayan bir sevgiliyi anlatıyor olmasına rağmen La Cumparsita düğünlerin vazgeçilmez açılış parçası olmuştur.
1950'li yılların sonlarına doğru bütün dünyada önemini yitirmeye başlayan tango Astor Piazzola ve onun müziği sayesinde yeniden canlanmış ayrıca Tango Argentino ile başlayan, Tangomania, Tango Pasion, Forever Tango, Tangox2 gibi tango show gruplarının sunduğu müzikallerle tekrar ilgi odağı olmuştur.

Bu uzunca süreç içerisinde elbette ki müzik ve dans stillerinde farklılıklar yaşanmıştır tangoda. Ve aslında işin eğlenceli kısmı buradadır. Tango gecelerinde, aynı tangoda herkesin dansa farklı adımla başladığını ve farklı dansettiğini görürsünüz. Kimisi kemanı dinliyordur, kimisi bandoneonu...
Peki biz tango'dan ne anlıyoruz? Ya da ne hissediyoruz? Yaklaşık 4 sene önce Metin Yazır'ın atölye'leriyle başlayan bir serüven bu...Ve tango bir sevgili. Kimi zaman flört edip, kimi zaman kavga ettiğimiz. Romantik, aşık, sevecen ve tutkulu sevgilimiz. Aşktır yaşadığımız o 3-4 dakikalık parçalarda. Müzik bitince dansımız da biter, aşkımızda. Ve heyecanla bekleriz bir sonraki aşkı.

Arjantin Tango nun Serüveni

Tango sözcüğünün dilbilimde kesin bir kökeni yoktur. “TANGO” adının, Afrika tamtamlarının çıkardığı "tan-go" seslerinden ya da Latince dokunmak anlamına gelen "tangere" fiilinden türediği sanılmaktadır. Tango kelimesi aynı zamanda Latin Amerika'da çok geniş bir siyahi topluluk tarafından kullanılmaya başlandı.

1800'lü yıllarda işçi sınıfından birçok kişi, büyük umutlarla Fransa’dan, İtalya’dan, Macaristan’dan, İspanya’dan ve Portekiz’den; Güney Amerika'ya göç etmiştir. Yabancı oldukları bir kıtada yaşanan, başta ekonomik ve sosyal sıkıntılar, beraberinde hayal kırıklıklarını getirmiştir.

tangonun serüveni

Bu hayal kırıklıkları, geleceğe ait büyük umutlar ve geçmişten getirilen kültürle, harmanlanarak Tango müziğini oluşturmaya başlamıştır.

Tango, Buenos Aires’de, o dönem alt sınıf olarak adlandırılan, fakir ve en temel sosyal haklardan bile yararlanamayan, bu insanlar tarafından yaratılmıştır. Böylece belirgin bir şekilde 1865 ile 1880 arası ortaya çıkan Tango müziği, içerisinde hırçınlık, asilik, küstahlık gibi bazı duygular ile kalp kırıklıkları ve paramparça olan hayaller neticesinde melonkoliyi taşır. Eşlerini, çocuklarını, yani ailelerini geçmişte bırakarak tek başlarına bu yabancı topraklara gelen göçmenler, doğal olarak erkek nüfusunun arttırmasına ve cinsiyetler arası büyük bir sayı farkı oluşmasına neden olmuştur. Boenos Aires’deki kadın nüfusunun bu azlığı, beraberinde fahişeliği gelişen bir endüstri haline getirmiştir. Böylelikle genelevler artarak kısa sürede işçi sınıfının eğlence mekanları halini almıştır. Bu mekanlarda da kadın sayısının az olması kapılarda uzun kuyruklar oluşmasına neden olurken, sırada bekleyen erkekleri eğlendirmek için küçük Tango müzik grupları çalıştırılmaya başlanmıştır. Genelev mekanları fakir kesimin yanı sıra orta ve daha üst kesimin de uğrak yeri olmuş her iki kültür burada birbirlerini tanımıştır. Böylelikle alt kesimin sokakta yarattığı Tango üst kesim tarafından bu mekanlarda tanınmıştır.

Tangonun müziksel kökeninde; İspanyol dans figürleriyle şekillenen ve Küba müziği ile harmanlanan “HABANERA”, dönemin Arjantin’li zencilerine ait “MILONGA” ve yine İspanyol asıllı “TANGO ANDALUZ” vardır.

Tango, alt kesime ait olması ve genelevlerde yayılması sebebiyle uzun süre ahlaka aykırı bulunmuştur.

Bu dönemde kadınlar için dövüşen ve yine onlarla iyi dans edebilmek için birbirleriyle dans pratiği yapan erkekler vardır. “Compadre” veya “Compadrito”adı verilen bu kabadayı tipilemelerinin eğlence anlayışı “şarap” ile “cana" (bir tür şeker kamışı rakısı) içip, şarkı söylemek ve dans etmektir.

tangonun serüveni

Arjantin Tango, Avrupa’ya 20.yüzyılın başlarında, gemilerle Fransa’ya, gelen Arjantin’li tangocular tarafından taşınmıştır. Öncelikle yine alt kesimlerce sevilip yayılan Tango zamanla üst kesimlerde de beğenilmeye başlar. Ancak Arjantin’deki stil ile Avrupa’da yapılması hoş karşılanmamış ve modernleştirme adı altında sadeleştirilmiştir. Böylelikle “Avrupa Tango”’su ortaya çıkmış, kısa sürede diğer Avrupa ülkelerine de yayılmıştır.

Bu dönemden sonra, özellikle Paris’lilerin bu dansa olan ilgisi sayesinde Tango, Arjantin sosyetesinde de değer kazanmıştır. İlk kez 1917 yılında Carlos Gardel’in smokin giyerek, her türlü argo ve erotizmden uzak sözlerle tango söylemesi, müziğin üst kesimlerce değer kazanmasını hızlandırmıştır. Avrupanın ilk tango çılgınlığı Paris'ten sonra Londra, Berlin ve diğer başkentlere sıçradı. 1913'lerin sonlarına doğru, bu dans New York'u ve Finlandiya'yı da etkisi altına aldı.

Buenos Aires’te Tangonun üst kesimlerce de benimsenmesi ve dünyayı etkileyecek bir akım halini alması 1920 ile 1940 arasıdır. Bu dönem Tango’nun altın çağı olarak nitelendirilir. Artık Tango kendi içinde biraz daha yumuşayarak, Salon Tangosu halini almıştır.

İkinci Dünya Savaşı’na kadar zirvede olan tango, bu dönemden sonra, politik nedenlerle gerilemeye başlar. Özellikle de 1955 yılında Juan Domingo Peron’un askeri darbeyle devrilmesi ve ardından birbirini izleyen askeri darbeler neticesinde dans salonları kapatılmış, dans etmek yasaklanmıştır.

1983’de, Arjantin’de askeri junta ortadan kalkmış ve böylece tango, Buenos Aires’e eski görkemiyle geri dönmüştür. Astor Piazzolla’nın müzikte başlattığı, ve kısa sürede dansa da yansıyan yenilikçi akım, Tangoya büyük bir zenginlik kazandırmıştır.

Türkiye'de de Cumhuriyetin ilanı ile oluşan çok sesli müzik gelişimi ile, Tango sevilmiş ve yayılmıştır. Necip Celal, Fehmi Ege ve Necdet Koyutürk pek çok tango besteleyerek Tango'nun Türkiye'de sevilmesi ve yayılmasını sağlamışlardır. Tangonun bu ithal versiyonları daha az vücut teması esasına dayalıydı (Ballroom Tango) ama bununla beraber pek çokları için hala şok edici idi. Profesyonel dansçılardan oluşan Tango dans grupları da, çeşitli ülkelerde yaptıkları koreografik şovlarla Tango müziğini ve dansını daha fazla tanıtmış ve dünyaya yeniden sevdirmişlerdir.

Bir zamanların ayıplanan ve hor görülen dansı, artık günümüzde ışıltılı dans salonlarında uygulanan, nezih bir eğlence halini almıştır.

Pilates Kursu

Pilates Kursu kadıköyPilates Kursu Nedir ?

Joseph Pilates’in "kontroloji" adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bir sistemdir.

Joseph Pilates, egzersizlerini şöyle tanımlamıştı:

"Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız".

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır.  Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilates’te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmaları zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Her 10 kişiden 8′i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Sonucunda kişilerde sırt ve boyun ağrıları şikayetleri ortaya çıkıyor.
Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar :

1. Pilates'e başlamadan önce kişiye Postür analizi yapılarak, varsa duruş bozuklukları tespit edildikten sonra kişiye özgü program dizaynı yapılmalıdır.

2. Pilates mutlaka uzman eğitmen eşliğinde yapılması gereken bir metottur.

3. Aletli Pilates'e başlamadan önce kişi nefes tekniklerini ve Powerhouse ( karın - merkez bölge ) kaslarını nasıl kullanması gerektiğini Mat üzerinde yapılan birkaç ders ile Aletli Pilates'e hazırlanmalıdır.
Pilates'in Faydaları :

Duruş Bozuklukları :  Duruş bozuklukları, kişinin omurgasındaki bozukluktur. Bunlar Skolyoz,  kifoz ve lordoz yada ayak bileklerinde içe yada dışa doğru basma ve kemiğin çıkık olması olarak karşımıza çıkar.

- Pilates, günlük hayatta kullanmadığınız güçsüz kasları da çalıştırarak Omurganızı güçlendirir.

- Pilates egzersizleriyle duruşunuz düzelir ve dik durmanızı sağlar. Bu da çoğu zaman masa başında çalışan kişilerin duruş bozukluklarından dolayı meydana gelen sırt ve bel ağrılarını tamamen ortadan kaldırır.

- Bel fıtığı gibi mekanik problemleri olanlara kesinlikle tavsiye edilir.
Altı Pilates Prensibi

1. Konsantrasyon:
Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasları kullanıp ve hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekmektedir.

2. Kontrol:
Pilates metodunda kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.

3. Merkezleme:
Pilates metodunda doğru hareket göbek, bel, ve kalça çevresidir. iç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme esnemeyi ve uzamayı sağlar.

4. Akıcı Hareket:
Hareket acele edilmeden her noktadan tek, tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.

5. Kesinlik:
Hareket belirsizce değil tam yapılmalıdır. Hareketler birbiri ile koordineli olmalıdır.

6. Nefes:
Nefes alıp verme panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece yapılan nefes verme hareketinde kanımızı tamamen temizlemiş oluruz.

Pilates kursu İstanbul Kadıköy Kazasker'de ki Salonumuzda Pilates Stüdio Hizmetinizde..

Salsa Kursu

salsa kursuSalsa Kursumuz Latin Amerika stili salsa ağırlıklı olmak üzere Bachata ve Chacha içerir. Derslerimize rahat kıyafetlerle, temiz spor ayakkabı veya özel dans ayakkabıları ile gelmeniz uygun olacaktır. Partner zorunluluğu yoktur. Seviyenize göre katılmak istediğiniz ders ile ilgili tüm bilgiyi sitemizin iletişim kısmından ulaşabilirsiniz veya bizzat salonumuza gelerek bilgi alabilirsiniz.

Günler Danslar / Mekanlar Saat Seviye Açıklama
 Pazartesi  Salsa - Bachata Kursu (Mecidiyeköy)
19:30 - 21:00 Başlangıç Kayıtlar Devam Ediyor
 Salı  - -
- -
 Çarşamba  - -
-
-
 Perşembe - - - -
 Cuma  - - - -
 Cumartesi  Salsa - Bachata Kursu (Mecidiyeköy)
18:00 - 19:30 Orta Kayıtlar Devam Ediyor
 Cumartesi  Salsa - Bachata Kursu (Taksim) 20:00 - 21:30 Başlangıç Kayıtlar Devam Ediyor
 Pazar  - -
-
  -
 • Latin Derslerimiz haftada 1 gün 1.5 saattir.
 • Detaylı Bilgi ve Kayıtlar için iletişim


  Bachata Kursu

  bachata kursuBachata, Dominik kökenli müzik ve dansa verilen isimdir. Yerli dilinde 'acılı aşk şarkısı' manasına geliyor. Biraz bolero, ve daha popüler bir dans olan merengue'nin karışımı. Temel enstrümanı gitar olan ve kökeni 1960'lara dayanan müzik, Juan Luis Guerra'nın 1982 yılında bir Bacheleta albümüyle Grammy Ödülü almasıyla popülerlik kazandı. Temeli ayak adımlarına dayanan dans ise, şu sıralar özellikle Avrupa'da ilgi görüyor. Bachata kursu na başlamak için iletişim kısmından bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Bachata kursumuz grup ve özel bachata dersleri şeklinde olmaktadır. haftada bir gün 1,5 saatir ayrıca hafata sonları öğrencilerimiz için pratik saatlerimiz bulunmaktadır. bachata kursu latin danslarının en kolayıdır diğer danslara göre daha hızlı öğrenebilirsiniz. bachata kursuna hemen başlamak için iletişime geçiniz.

  Günler Danslar / Mekanlar Saat Seviye Açıklama
   Pazartesi  Salsa - Bachata Kursu (Etiler) 19:30 - 21:00 - Sadece Özel Ders
   Salı  - - - -
   Çarşamba  - - - -
   Perşembe - - - -
   Cuma  - - - -
   Cumartesi  Salsa - Bachata Kursu (Etiler) 18:00 - 19:30 - Sadece Özel Ders
   Pazar Salsa - Bachata Kursu (Etiler) 10:00 - 19:30 - Sadece Özel Ders
  • Latin Derslerimiz haftada 1 gün 1.5 saattir.

  Detaylı Bilgi ve Kayıtlar için iletişim

   

  düğün dansı müzikleri

  1 Let's Get It On 1973 Marvin Gaye
   
  2 The Rose 1980 Bette Midler
   
  3 Love Me Tender 1956 Elvis Presley
   
  4 Thank You 1999 Dido
   
  5 More Than Words 1990 Extreme
   
  6 Building A Mystery 1997 Sarah McLachlan
   
  7 It's Only Love 1977 The Beatles
   
  8 Let's Stay Together 1972 Al Green
   
  9 You're The First, The Last, My Everything 1975 Barry White
   
  10 I'll Be There 1970 The Jackson 5
   
  11 Nothing Compares 2 U 1990 Sinead O'Connor
   
  12 I Got You Babe 1965 Sonny & Cher
   
  13 Wicked Game 1989 Chris Isaak
   
  14 Wonderful Tonight 1978 Eric Clapton
   
  15 Faithfully - 1983 Journey 1964 The Beatles
   
  16 And I Love Her - 1964 The Beatles And I Love Her 1979 Cheap Trick
   
  17 I Want You To Want Me 1984 George Michael/Wham!
   
  18 Careless Whisper 1971 The Carpenters
   
  19 Superstar 1971 The Carpenters
   
  20 I Will Always Love You 1992 Whitney Houston
   
  21 Endless Love 1981 Diana Ross & Lionel Richie
   
  22 I Would Die 4 U 1984 Prince
   
  23 Always 1987 Atlantic Starr
   
  24 That's The Way Love Goes 1993 Janet Jackson
   
  25 Maybe I'm Amazed 1970 Paul McCartney
   
  26 P.S. I Love You 1964 The Beatles
   
  27 Alison 1977 Elvis Costello
   
  28 Your Song 1971 Elton John
   
  29 Wild Thing 1966 The Troggs
   
  30 Feelings 1975 Morris Albert
   
  31 Fallin' 2001 Alicia Keys
   
  32 Every Little Thing She Does Is Magic 1981 The Police
   
  33 I'll Make Love To You 1994 Boyz II Men
   
  34 Time After Time 1984 Cyndi Lauper
   
  35 This Boy 1964 The Beatles
   
  36 Best Of My Love 1977 The Emotions
   
  37 She's Got A Way 1971 Billy Joel
   
  38 I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That) 1993 Meat Loaf
   
  39 Three Times A Lady 1978 The Commodores
   
  40 It Must Have Been Love 1986 Roxette
   
  41 I Just Want To Be Your Everything 1977 Andy Gibb
   
  42 First Time Ever I Saw Your Face 1972 Roberta Flack
   
  43 Nobody Wants To Be Lonely 2000 Ricky Martin
   
  44 Unchained Melody 1965 The Righteous Brothers
   
  45 I Need Love 1987 LL Cool J
   
  46 Love To Love You Baby 1976 Donna Summer
   
  47 I Want To Know What Love Is 1985 Foreigner
   
  48 My Heart Will Go On 1997 Celine Dion
   
  49 Eternal Flame 1988 The Bangles
   
  50 How Do I Live 1997 LeAnn Rimes

  51 Baby, I Love Your Way 1976 Peter Frampton
   
  52 Hero 2001 Enrique Iglesias
   
  53 Roxanne 1978 Sting & The Police
   
  54 Tell Me What You See 1965 The Beatles
   
  55 I Don't Want To Miss A Thing 2002 Aerosmith
   
  56 Here And Now 1989 Luther Vandross
   
  57 Don't Speak 1995 No Doubt
   
  58 Crazy For You 1987 Madonna
   
  59 Stop To Love 1986 Luther Vandross
   
  60 Total Eclipse Of The Heart 1983 Bonnie Tyler
   
  61 How Deep Is Your Love 1978 The Bee Gees
   
  62 Heartbreak Hotel 1956 Elvis Presley
   
  63 I'll Follow The Sun 1964 The Beatles
   
  64 Open Arms 1982 Journey
   
  65 Breathe 1999 Faith Hill
   
  66 You're The One That I Want 1978 John Travolta w/ Olivia Newton-John
   
  67 Happy Together 1967 The Turtles
   
  68 I'll Stand By You 1994 The Pretenders
   
  69 You Don't Bring Me Flowers 1979 Barbra Streisand w/ Neil Diamond
   
  70 All Out Of Love 1980 Air Supply
   
  71 Secret Garden 1995 Bruce Springsteen
   
  72 We Belong 1985 Pat Benatar
   
  73 Un-break My Heart 1996 Toni Braxton
   
  74 I Will 1968 The Beatles
   
  75 You're In My Heart 1978 Rod Stewart
   
  76 This I Promise You 2000 NSYNC
   
  77 Unforgettable 1991 Natalie Cole f/ Nat King Cole
   
  78 I'll Be There For You 1989 Bon Jovi
   
  79 Girl 1965 The Beatles
   
  80 All Cried Out 1986 Lisa Lisa & Cult Jam w/ Full Force
   
  81 Iris 1998 Goo Goo Dolls
   
  82 More Than A Feeling 1976 Boston
   
  83 By Your Side 2000 Sade
   
  84 If I Fell 1964 The Beatles
   
  85 Love Will Keep Us Together 1975 Captain & Tennille
   
  86 Never Tear Us Apart 1988 INXS
   
  87 I Feel For You 1984 Chaka Khan
   
  88 Alone 1987 Heart
   
  89 I Can't Make You Love Me 1991 Bonnie Raitt
   
  90 Woman 1981 John Lennon
   
  91 Here There And Everywhere 1966 The Beatles
   
  92 You Are The Sunshine Of My Life 1973 Stevie Wonder
   
  93 (Everything I Do) I Do It For You 1991 Bryan Adams
   
  94 You're Still The One 1997 Shania Twain
   
  95 You Are So Beautiful 1975 Joe Cocker 96 Always On My Mind 1982 Willie Nelson
   
  97 Because You Loved Me 1996 Celine Dion
   
  98 Melt With You 1983 Modern English
   
  99 Save The Best For Last 1991 Vanessa Williams
   
  100 Words Of Love 1964 The Beatles

  düğün dansı nasıl yapılır

  Dünyada çok popiler olan ve ülkemizde ise son günlerde popilerite sağlayan düğün dansı nasıl oluyor. Evelenecek olan çiftler düğününüz yılın son trendy düğün dansı ile görkem bulsun istiyorsanız, bize danışın.

  Düğün Dansı

  düğün dansı

  Düğün dansınızı muhteşeşm bir Tango gösterisiyle süsleyerek misafirlerinize ve size unutulmaz bir düğün yaşatabilirsiniz...

  OKU

  Milonguero Stili Tango

  milonguero stili tango kursuMilonguero stili Tango’da çift, göğüslerini birleştiren bir şekilde üst gövdenin hafifçe öne eğik bir konumda (Arjantinlilerin bu duruşa apilado derler) olduğu ve ayakuçları arasında biraz mesafe olan bir duruşta dans ederler. Tutuş genellikle kapalıdır ve bayanın sol omzunun erkeğin sağ omzuna olan mesafesi, bayanın sağ omzunun erkeğin sol omzuna olan mesafesi ile aynıdır. Bayanın sol kolu erkeğin ensesinden aşağıya sarkar. Bu stilin bazı dansçıları, çiftin birbirine doğru eğilmesi gerektiğini, bu görüşe karşı çıkanlar da her iki dansçının yalnızca göğüs temasını sağlayacak kadar eğilmesi gerektiğini ancak özellikle eğilmemeleri gerektiğini söyler. Her iki dansçının üst gövdeleri sürekli olarak temas halindedir ve dönüşlerde veya ocho’larda bu temas bozulmaz; aksi halde eğer bayan kalçalarını üst gövdesinden fazlaca bağımsız hareket ettirmezse ve/veya dönüşlerde ayaklarını fazla pivot ettirmezse, çift sadece yürüyüş ve basit ocho’lar yapabilir. Ocho cortado Milonguero stili Tango’nun kendine has hareketlerinden biridir çünkü bu figür, çiftin tutuşunu bu stile has ritmik duyarlılıkla birleştirmektedir.

  Salon Stili tango

  salon stili tango kursuSalon stili Tango tipik olarak dik bir vücut duruşu ile yapılır. Tutuş açık veya kapalı olabilir, ancak genelde hafifçe yamuktur (yani her iki dansçının da merkezi, partnerinin merkezinin biraz sağında kalır) ve ‘V’ şeklindedir (yani bayanın sol omzu erkeğin sağ omzuna, kendi sağ omzunun erkeğin sol omzuna olan mesafeden daha yakındır). Salon stili Tango açık tutuşta yapıldığında, dansçıların arasındaki mesafe, bayanın dönüşlerini daha kolay gerçekleştirmesini ve pivot alırken kalçaları ile üst gövdesi arasında daha az bağımsız harekete ihtiyaç duymasını sağlar. Salon stili Tango kapalı tutuşta yapıldığında çift, tutuşunu biraz gevşeterek dönüşlere yer açar ve dönüşlerde bayanın daha rahat hareket etmesini sağlar. Salon stili Tango, Di Sarli gibi genellikle vuruşların en kuvvetli olduğu ve 4/4 ölçüsünde çalınan parçalarda yapılır. Salon stili Tango’da dansçıların dans çizgisine uymaları gerekir.

  Arjantin Tango Dersi

  Arjantin Tango Dersi 1

  Arjantin Tango Dersi 2

  Arjantin Tango Dersi 3

  Arjantin Tango Dersi 4

  Arjantin Tango Dersi 5

  Arjantin Tango Dersi 6

  Arjantin Tango Dersi 7

  Arjantin Tango Dersi 8

  Arjantin Tango Dersi 9

  Arjantin Tango Dersi 10

  Arjantin Tango Dersi 11

  Arjantin Tango Dersi 12

  Arjantin Tango Dersi 13

  Arjantin Tango Dersi 14

  Arjantin Tango Dersi 15

  Arjantin Tango Dersi 16

  Arjantin Tango Dersi 17
   

  Tango

  Dans dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cemal Atila ntvmsnbc’ye tangonun tarihçesini anlattı;“İspanyollar tarafından 1580’li yıllarda kurulan Buenos Aires, 19.yüzyıl sonlarında çarpıcı ekonomik gelişmelerin yaşandığı bir liman kenti haline gelmişti. Bu türden liman kentlerinin neredeyse tümünde karşımıza çıkacağı üzere, ekonomik cazibenin bir sonucu olarak, Buenos Aires de yoğun bir göçmen nüfusa ve dolayısıyla onların heterojen kültürlerine ev sahipliği yapıyordu. Genellikle kalifiye olmayan işlerde çalışan göçmen nüfus kentin banliyölerinde, adına “arabal” denilen derme çatma mahallelerde yaşamaktaydı.

  Hakim Arjantin kültürüne karşılık, bu yoksul banliyölerde tümüyle farklı bir kültürel iklim hüküm sürüyordu. Erkek nüfusun ağır bastığı göçmenler arasında “compadrito” (genç kabadayı) olarak tabir edilen bir figür ön plana çıkıyordu. Yüksek topuklu ayakkabı giyen, fötr şapka ve boyun fuları takan ve bellerinden bıçaklarını eksik etmeyen compadritolar pek de tekin tipler olarak görülmüyordu. Öte yandan, ağırlıklı olarak bu erkek göçmen nüfusa hitap etmek üzere, Buenos Aires’te pek çok genelevi kurulmuştu.
  Genelevlerin etrafında oluşan eğlence sektörü, göçmenlerle birlikte Avrupa, Afrika ve Küba gibi ülkelerden gelen müzik ve dans akımlarının iç içe geçtiği ortamlar yaratıyordu. Arjantin’in yerel dansları arasında compadritoların favorisi olan milonga dansı tüm bu etkileşimle birlikte yeni bir çehre kazanıyor ve Afrika ya da Portekiz kökenli olduğu sanılan tango sözcüğü bu yeni dansın adı olarak öne çıkıyordu.

  Yoksul genç kabadayılar ile genelev ahalisinin kaderlerinin kesiştiği sefil ve bir o kadar da katı koşullarda ortaya çıkan tango, hiç kuşkusuz Arjantin’in üst ve orta sınıfları ve hatta işçi sınıfının belli kesimleri tarafından şiddetle reddedilecekti. Ne var ki, Arjantin yüksek sosyetesinin iyi eğitimli erkekleri de genelev ziyaretçileri arasında olduklarından, bu yeni akım onlara da sirayet ediyordu. Yüksek tabakaya mensup erkekler, gözden ırak küçük mekanlarda veya garsoniyer tarzı özel mekanlarda tango yapmaya başlıyordu.
  Bu kısmi kabul yavaş yavaş tangonun nispeten daha ‘temiz’ gece kulüplerinde ve dans salonlarında icra edilmesine yol açacaktı. Bu aynı zamanda, tangonun doğduğu orijinal ve kapalı ortamdan koparak dışa doğru bir yolculuğa çıkması anlamına geliyordu. Ve bu kopuşun bir sonucu olarak, compadritolara has kaba saba agresif figürler yerlerini daha kabul edilebilir yumuşak, daha az erotik olan hareketlere bırakıyordu. Kendi beşiği olan sefil mahallelerden koparak, figürlerini yumuşatarak ehlileşen tango artık hızla popülerleşebilirdi. Nitekim 1900’lü yılların başında, geniş bir müzik repertuarına kavuşan tango, saygın gece kulüplerinden tiyatro salonlarına dek uzanan geniş bir mekan yelpazesinde kendisine hayat alanı bulmuştu.


  Bu yaygınlaşma henüz Arjantin’de tangoya meşruiyet kazandırmamışken, birinci dünya savaşından hemen önce Londra ve Paris’te tango dans ortamlarının gözbebeği olmaya başlıyordu. Üstelik bu kez alt tabakalar falan değil, doğrudan doğruya Londra ve Paris sosyetesi adeta tango çılgınlığına kapılmış görünüyordu. Tangonun Avrupa’da bu şekilde popüler olması, Avrupa’da yaşayan seçkin Arjantinliler için adeta bir kabusa dönmüştü. Kendi ülkelerinde aşağıladıkları bu ucube dansın Avrupa’da aralarında kraliyet aileleri mensuplarının bulunduğu geniş kesimler tarafından benimsenmesini kendileri için bir utanç kaynağı olarak görüyorlardı. Öyle ki, Paris tangoyla coşarken, Paris’teki Arjantin büyükelçiliğinde tango yasaklanmıştı.

  Kısa bir süre sonra tango artık belli başlı Avrupa şehirleri ile sınırlı kalmayıp Amerika ve Rusya’ya da sıçrıyordu. Dünya çapındaki bu yaygınlaşma yine kökenini Arjantin’den alan çeşitli red ve yasakları da beraberinde taşıyordu. New York Katolik Kilisesi tangoyu günahkar dans olarak ilan ederken, Almanya’da Kaiser Wilhelm II askerlerinin üniforma ile tango yapmalarını yasaklıyordu. Ancak bu yasaklar hiçbir işe yaramayacak ve özellikle Paris’te daha da ehlileşen, hatta kimilerine göre Fransızlaşan tango birkaç yıl sonra Arjantin’e geri dönecek, üst sınıflardan gönülsüz bir kabul görecek ve Buenos Aires, günümüzde köklü bir gelenek haline gelmiş ilk tango festivallerine ev sahipliği yapmaya başlayacaktı.”

  Milonga Nedir?

  MILONGA

  Milonga "parti" veya "fiesta" demektir ve Milonga müziği canlı, heyecanlı ve neşelidir. Milonga Arjantin Tangosunun içinde yer alan, tangoya göre daha hızlı ritimli ve daha neşeli olan bir müzik türü ve müzik ile yapilan dansin adıdır. Ayni zamanda tango yapılan gecelere de milonga adi verilir. Milonga gecelerinde kesintisiz olarak tango çalar ve geceye katılan herkes birbirini dansa kaldırabilir.

  Şarkılar dörtlü beşli gruplar halinde çalınır. Genellikle aynı yılların hatta ayni orkestranın şarkıları bir grup içinde bir araya getirilir. Böylece şarkıların benzer biçim ve havada olması sağlanır. Bir grup şarkı tango türünde olabilirken, diğeri milonga ve bir diğeri de tango vals olabilir. Tango, milonga ve valste çiftler dans pistinde saat yönünün tersinde hareket ederler.

  İstanbul’da haftanın her günü, Ankara ve İzmir’de de haftanın belli günlerinde Milonga geceleri düzenlenmektedir.

  türkiye'de tango

  türkiye de tango Bir kent kültürünün ifadesi olarak Buenos Aires’te doğan tango ilk durak olarak seçtiği Avrupa’yı özellikle Paris’i yıllar sonra bugünlerde yinelendigi gibi- dans yoluyla etkilemiştir. Kadın-erkek birlikte oynanan “rond kadril vals” gibi danslara alışkın olsa da Avrupa’da fırtına gibi esen Arjantin Tango dansı yeterince ilginç apasvari ve erotik idi. Türkiye’de çok geçmeden ortaya çıkan Türkçe Tangolar ise herbiri bir aşk şiiri olan sözleriyle Türk müziğinden izler taşıyan melodileriyle ve pek masum sayılacak karşılıklı bir “tutuşmadan” öteye geçemeyen dansı ile uzun yıllar boyunca müzik yaşyasaklı tek başına egemen olur- her ne kadar giyiminden ve davranışından ötürü yadırganan bazı kadınlara veya açık saçık giyimi küçümsemek için bazı tutucu çevrelerce “Tango” adı verilse bile. Türkiye’de duyulmaya başlanan ilk tangolar Avrupa tangolarıdır. Arjantin tangolarını ise daha sonra meraklıları büyük bir titizlikle izleyecek ve arayacaklardır. O günlerde düzenlenen gecelerde ve balolarda tango yavaş yavaş duyulmaya ve dans edilmeye başlanır. OKU

  avrupa'da tango

  Avrupa’ya giden Arjantin’li müzisyenlerin bu müziği getirmesi ile birlikte tango Paris’ten başlayarak süratle avrupa'da tangoyayılır ve büyük beğeni toplar.Paris’in gece kulüplerinde boy gösteren bu yeni ve erotik dans pek tutulur. Fakat Papa X. Pius tarafından yasaklanır. Görmeden yasakladığı bu dansı merak eden Papa iki kilise mensubunun önünde yaptığı tango gösterisi sonucunda yasağı kaldırır. Böylece çılgınlığa varan bir “Belle-Epoque” dönemi başlamıştır artık. Tango Fransa sınırlarını aşar Almanya Hollanda ve oradan İngiltere’ye uzanır.Bu dönemde tango sergileri ve tango konferansları da organize edilmektedir. Bu arada Paris’li modacılar yeni bir tango giysisi kreasyonuyla ortaya çıkarlar.

  OKU

  tangonun doğuşu

  Her kentin müziğinde o yöre insanının kimliğini bulabileceğimiz gibi sokaklarında kendiliğinden doğmuş Tango nun Doğuşumırıltıların seslerin sevinçlerin ve hüzünlerin herhangi bir melodide somutlaştığını görebiliriz. Aynı şekilde tango da Buenos Aires ve Buenos Aires’linin müziğidir.
  19.yy’ın sonlarına doğru Buenos Aires bir tür “yalnız insanlar”ca istila edilmişti. Bu insanlar genellikle şehrin bakımsız kenar mahallelerinde pansiyonlarda genelevlerde ve karanlık sokaklarda şarap ve “cana” denilen bir tür şeker kamışı rakısı içiyorlar şarkı söylüyorlar ve dövüşüyorlardı. Bu alt kültürün baş aktörü “compadre” veya “compadrito” adı verilen kabadayı tipi idi.

  kapalı tutuş dans etmek istemiyorsam ne yapmalıyım?

  kapalı tutuş dans etmek istemiyorsam ne yapmalıyım?Çiftlerin birbirlerine yakın dansetmek için sözlü veya fiziksel olarak zorlamada bulunması kaba bir davranıştır. Partnerlerden herhangi biri açık veya kapalı tutuşla dans etmek için tercihini belirtme hakkına sahiptir. Bunu söyleyebilir veya direk tercih ettiği tutuş biçimini alarak bunu gerçekleştirir. Daha açık bir tutuşla dansetmek isteyen partnerin isteğine saygı gösterilmelidir. OKU

  dans teklifini nasıl reddedebilirim?

  dans teklifini nasıl reddedebilirim?Eğer göz kontağını kurmayı reddeder veya görmezden gelirseniz dans etmek isteyen kişi sizin dansetmek istemediğinizi anlar. Kısaca göz kontağı kurmak yada bundan kaçınmak niyetinizi belirtmek için yeterlidir.
  Eğer dans teklifi sözle yapılırsa gülümseyerek yada gülümsemeden “hayır teşekkür ederim” denilebilir.
  Dansetmek istemiyorsanız kibarca bir bahane bulup ''Dinleniyorum'', ''Bu müzikte dansetmek istemiyorum” gibi şeyler söyleyerek konuşmayı bitirebilirsiniz.
  OKU

  arjantin tangosunu öğrenmek ne kadar sürer?

  arjantin tangosunu öğrenmek ne kadar sürerBu süre Arjantin tangosu öğrenen ve öğreten kişiler arasında büyük farklar gösterir. Tango'da temel bir beceriyi kazanmak haftalık ve özel dersler alarak birkaç aydan bir yıla kadar bir süre alır. Pek çok insan temel becerileri edindikten sonra ''milongalar'' da danstaki ustalıklarını ilerletmek geliştirmek fırsatı bulabilir.
  Yine pek çok kişi temel eğitimleri sırasında Arjantin tangosunun hayat boyu devam edecek bir öğrenme süreci olduğunun da farkına varırlar. OKU

  dansı nasıl sonlandırmalıyım?

  dansi-nasil-sonlandirmaliyimDans bittiğinde ''teşekkür etmek'' dolaylı olarak dansı bitirmek istemenin nazik bir yoludur. Eğer dansetmeyi sürdürmek istiyorsanız memnuniyetinizi bildirir başka bir şeyler söyleyebilirsiniz.

  dansa nasıl davet edebilirim?

  Arjantin de dansa davet için iki tarafında rencide olmasını önleyen çok hoş bir gelenek vardır. ( diğer pek çok dansa nasıl davet edebilirim?tango topluluğunda da kullanılmaktadır).

  Dansa davet eden kişi;
  - dans etmek istediği kişi ile göz kontağı kurar
  - kaşlarını hafifçe havaya kaldırır veya başını eğerek pisti gösterir
  - kadın ise karşılık olarak hafifçe gülümseyerek yada başını evet anlamında öne eğerek karşılık verir veya dansı kabul etmeyecekse göz kontağını görmemezlik den gelir kafasını çevirir.

  Israrla göz göze gelmeye çalışmak ise pek uygun olmaz.

  Yada amerikan metodu ile sorabilirsiniz
  -dans etmek ister mi siniz?
  OKU

  tangoda temel görgü kuralları nelerdir?

  Tango vals ve milongada çiftler pistte saatin tersi yönünde akarak ve boşlukları kullanarak hareket tangoda temel görgü kuralları nelerdir?
  Milongalarda yani dans gecelerinde pistte partnere bir şeyler öğretmek hareket denemek yada çalışmak uygun değildir. Çalışmak için başka bir yere gidilmesi çalışmaların pratik saatlerinde yapılması daha uygun olur.
  OKU

  Tango Nedir?

  tango nedir?

  Tango, Buenos Aires, Arjantin ve Uruguay kökenli bir dans ve müzik türüdür. Dansla beraber gelişen müzik tarzı da aynı adla anılmaktadır. İlk yılların tangosu "tango criollo" veya "basit tango" olarak bilinmekle beraber, günümüzde Amerikan ve uluslararası tango stilleri, Fin tangosu, Çin tangosu gibi çeşitli türler gelişmiştir. Ancak orijinal tango, doğduğu toprakların adıyla, "Arjantin Tangosu" olarak anılmaktadır. Arjantin Tangosunun Türkiye ile buluşması 1998 tarihlerine denk gelmektedir. Türkiye'de Tangonun yaygınlaşması 2005 senesini bulmuştur şimdilerde(2012) ise Türkiye Arjantin Tangosunda Dünyada hatırı sayılı ülkelerinden biridir. 

  Tangonun dramatik duygusu, dans sırasında çok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli tutkusunun yatmasından ileri gelmektedir.

  Tango müziğinin temel çalgısı Alman icadı olan fakat ismini Arjantin Tango'su ile duyuran akordeonun değişik bir türü olan bandoneon'dur.

  Peki Tango denilen şey nedir?

  Sözü bir Tango ustasına, koreograf ve dansçı Juan Carlos Copes şöyle diyor:
  "Tango birbirini arayan erkek ile kadındır. Erkeğin erkek olduğunu kadının dişi olduğunu hissettiği zamanlarda bir kucak arayışı, bir birliktelik biçimidir. Kadın yönlendirilmek ister; erkek yönlendirmek ister. İleride bazı anlaşmazlıklar çıkabilir ama o an geldiğinde önemli olan, eşit, olumlu ve üretken bir diyalog kurabilmektir.  Yükselen ve insana ıstırap veren müzik eşliğinde iki insanın oluşturduğu çift dans eder; çift dünyaya karşı savunmasız ve bir şeyleri değiştiremeyecek kadar güçsüzdür. İşte Tango Dansı budur."

  tangonun tarihçesi

  Tango sözcüğünün dilbiliminde kesin bir kökeni yoktur. Afrika dillerinde kullanılan bir yer adından veya tangonun tarihçesiLatince'deki tangere (dokunmak) fiilinden türemiş olma olasılığı büyüktür. Tango kelimesi aynı zamanda Latin Amerika'da çok geniş bir siyahi topluluk tarafından kullanılmaya başlandı.Önsevişmedir, arjantin pavyon ve genelevlerinden dünyaya yayılmıştır. Pavyonlarda erkekler ve konsomatris çiftleri olarak yapilmiş, dansi erkeğin yönlendirmesi bu yüzdendir. Önceleri pekçok dans çeşidinden biri olan tango, kısa sürede halk arasında çok popüler bir hale geldi.

  OKU

  Arjantin Tango Dersleri

  Günler   Danslar / Mekanlar Saat Seviye Açıklama
   Pazartesi  - -         -              -
   Salı  Arjantin Tango (Mecidiyeköy - Dansorium Dans M.) 19:30 - 21:00  Başlangıç  Kayıtlar Devam Ediyor
   Çarşamba  Arjantin Tango (Mecidiyeköy - Dansorium Dans M.) 19:30 - 21:00  Başlangıç  Kayıtlar Devam Ediyor
   Perşembe  - -  -  -
   Cuma  - -         -              -
   Cumartesi  - -         -              -
   Pazar  Arjantin Tango Dersi (Taksim) 15:30 - 17:00  Başlangıç  Kayıtlar Devam Ediyor
           

  • Derslerimiz haftada 1 gün 1.5 saattir.

                                                                                                           Detaylı Bilgi ve Kayıtlar için iletişim
                                                                                                           
  Tutkunun, aşkın sevincin, hüznün, kısacası, " hayatın dansı" tangoyu en kolay ve en doğal haliyle öğrenecek, kısa sürede dans etmeye başlayacaksınız. Etkin, kaliteli bir eğitimle, tangonun tüm stillerini öğrenip büyüsünü tadacağınız yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız. Tango pratik saatlerinde ve tango gecelerimizde de bu büyüyü başkalarıyla paylaşma ve kendinizi geliştirme olanağı bulacaksınız.

  Istanbul Milonga

  istanbul milonga

  GÜN MEKAN / ADRES SAAT İLGİLİ İLETİŞİM
  Pazartesi Armada Otel / Sultanahmet / Ahırkapı Restaurant 21:00 - 01:00 Serdar Sungar - 0532 664 88 36
  Salı Milonga La Cumparsita / Şişli / Fulya 21:30 - 01:30 Hayati Tekin -  0532 2441993
  Çarşamba Milonga 333 / Taksim 21:30 - 01:30 Murat Elmadağ - 0532 497 75 68
  Perşembe Point Hotel Milongası / Taksim 22:00 - 02:00 Güralp Diner – 0532 344 45 45
  Cuma Dalyan La İdeal / Fenerbahçe 21:00 - 01:00 Şule Arkış - 0532 773 03 73
  Cuma Milongahane / Bora Erdem Dans Cafe / Beşiktaş 21:00 - 02:00 Bora Erdem - 0212 259 00 50
  Cuma Tangoist Stüdyo Milongası / Taksim 21.30 - 01:30 Pelin Koyun - 0532 542 30 12
  Cuma Tango Jean Milongası / Taksim 21:30 - 01:30 İrfan Yüksel - 0212 245 55 54
  Cumartesi Baila Tango Milongası / Taksim 21:30 - 02:00 Metin Yazır - 0507 955 27 26
  Cumartesi TangoDans Milongası İptal 21:00 - 01:00 Ertuğrul Yılmaz - 0543 669 20 27
  Pazar Ponte Milongası / Taksim 19:00 - 01:00 Ayşe Tunsoy - 0532 613 71 43

  İstanbul'da düzenlenen Tango Dans Okulunun önerdiği Milonga geceleri.

  Milonga, hem Arjantin Tango gecelerine verilen ad hem de Tangonun biraz hızlı ve eğlenceli şeklini ifade etmekte. İstanbul’da her hafta 15'e yakın milonga düzenleniyor. İstanbul genelinde düzenlenen milongalar yaklışık her gece iki yerde gerçekleşiyor. Bunların arasından seçtiğimiz milonga etkinliklerini sizinle paylaştık. iyi eğlenceler dileriz :)

  Özel Tango Dersi

  özel tango dersiTango Dansın profesyonel tango eğitmenleriyle özel tango dersleri alabilirsiniz.


  ÖZEL TANGO DERSİ ALMA İMKANIM VAR MI?
  Elbette eğitmenlerin uygun olduğu zamanlarda partnerinizle veya tek özel tango dersi alabilirsiniz. Özel dersleri okulumuzda veya size ait tango yapmaya elverişli bir mekanda eğitim alabilirsiniz.

   

   

   

   

   

  Tango Dans Kursu

  Tango Dans okulu olarak 25 yılı aşkın süredir dans camiası içinde bulunan ve son 16 yılı Arjantin Tango üzerine yoğunlaşan prestij sahibi profesyonel dans eğitmenleri tarafından kurulmuştur. Arjantin Tango Kursumuzda Salon Stili Tango ve Milongero Stili Tango olmak üzere iki stilde de tango eğitimi vermekteyiz. Bu da hem Türkiye'de hem de Arjantinde yapılan tangolara uygun dans etmenizi sağlamaktadır. Tango Deslerimiz ayda 4 ders 1.5 saat üzerinden olmaktadır. Ayrıca haftada bir gün pratik saatimiz ve milonga etkinliklerimiz mevcuttur.
   
  İstanbul'da tango eğitimi verdiğimiz yerler Avrupa yakasında; Taksim tango kursu, Mecidiyeköy tango kursu, Bakırköy tango kursu ve Anadolu yakasında; Kadıköy tango kursu  muz mevcuttur. İstanbul'un size en uygun semtdeki dans kursumuza katılabilirsiniz.

  Derslerimiz ister grup dersi, ister birebir özel ders şeklinde katılabilirsiniz. Grup derslerimiz haftada bir gün bir buçuk saat olup, ayda toplam altı saattir. Özel tango derslerimiz en fazla bir saat olup, sizlere uygun saatlerde size ait yerlerde veya salonumuzda gerçekleştiriyoruz. Tango Derslerimizi hafta içi veya hafta sonu katılabilirsiniz. Tango kursumuza katılmak için iletişim kısmındaki bilgilerden yararlanabilirsiniz. Türkiye'nin en iyi tango okulu TangoDans ile..

  Tango Dans

  Hayatın rutin gidişatından sıkıldıysanız Tango kursu ile aşkın en zarif halini keşfetmeye hazır olun.

  En son ne zaman kendinize zaman ayırıp, yeni bir şeyler öğrenmeye karar verdiniz. Eğer uzun zaman olduysa, Tango ile ilk adımı atarak hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.  Dans Kursumuz sayesinde hem dansın inceliklerini öğrenebilir,  hem de hayatın stresini bir nebze olsun azaltabilirsiniz.

  Tango Dans Kursumuz ile trafikten, gürültüden, stresten bunaldıysanız tango kursumuza katılıp, birbirinden güzel müzikler eşliğinde hem ruhunuzu, hem bedeninizi dinlendirebilirsiniz.

  Arjantin Tango ile..

  Tutkunun, aşkın sevincin, hüznün, kısacası, "hayatın dansı" tangoyu en kolay ve en doğal haliyle öğrenecek, kısa sürede dans etmeye başlayacaksınız. Etkin, kaliteli bir eğitimle, tangonun tüm stillerini öğrenip büyüsünü tadacağınız yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız.

  Yeni insanlar, yeni sosyal bir çevre ve yeni bir bakış açısı kazanmak için işe tango dansını öğrenerek başlayabilirsiniz. Farklı insanlarla tanışıp kendinize yeni şeyler katabileceğiniz okulumuzda düzenlenen birbirinden güzel dans etkinlikleri ve geceleri ile hayatınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.
  Size tutkuyla dans etmenin paha biçilemez hazzını yaşatacak olan dans kurslarımızda alacağınız derslerin eğitim süresi ve günlerine göre ders programında farklılık gösterecektir.

  Mecidiyeköy Tango Kursu

  mecidiyeköy tango kursuTango Dans okulu olarak 25 yılı aşkın süredir dans camiası içinde bulunan ve son 15 yılı Arjantin Tango üzerine yoğunlaşan prestij sahibi profesyonel dans eğitmenleri tarafından kurulmuş ve bu eğitmenlerimiz tüm seviye derslere eğitici olarak eşlik etmekdir. Eylül 2016 tarihinde Mecidiyeköy Tango Kursu derslerimiz devam etmekte ve yeni kurlarımız açılmaktadır.

  Yerimiz Büyükdere caddesi üzerinde Eski Alisamiyen Stadının tam karşı Saadet Apartmanın 8. katında bulunmaktadır. Mecidiyeköy tango kursu gün ve saatleri iletşim adreslerinden ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Tangonun ilk adımlarına başlamak için geç kalmayın.. Kısa zamanda doğru tangoyu öğrenin...

   

   

   

   

   

   

   

   

  Kadıköy Tango Kursu

  kadıköy tango kursu

  Tango Dans olarak Türkiye'nin en saygın tango eğitmenleriyle 4 yılı aşkın süredir İstanbul, Kadıköy'ün Kozyatağı semtinde Arjantin Tango kursları ile Anadolu Yakasında hizmet vermekteyiz.

  Kadıköy'de Tango Dans ile tango kursu 2016 Eylül ayında başlamak üzere yeni kayıtlar alıyoruz ve diğer seviye dans derslerine devam ediyoruz. İletişim kısmında Kadıköydeki tango kurslarımız hakkında detaylı bilgi alabilir ve tango ders saatlerimizi program bağlantısından öğrenebilirsiniz.

  12 yılı aşkın süredir Tango içerisinde bulunan Profesyonel Arjantin Tango hocamız Ethem Solakoğlu bu sezonda Kadıköy Tango Kursuarıyla sizlerleyiz...

   

   

   

   

   

  Tango Dans Okulu

  Uysal Sokak Ali Meriç İş Merkezi No:1 K:2 D:10 Mecidiyeköy,
  Şişli, İstanbul
  0543 669 2027

  Şemsettin Günaltay Cadde. Erenköy Mahalle. Eralp Apt. No:173 A Blok No:7 Kadıköy, İstanbul
  0535 706 0753

  Tango Haber

  Instagram