KADIKÖYde Tango Zamanı..

Tango Dans'ın Eğitmenlerinden Ethem Solakoglu ile
Kadıköy'de 2017-2018 sezon boyunca Arjantin Tango eğitimleriyle sizlerle olacak.

İNCELE

Mecidiyeköy'de Tango

Mecidiyeköy Arjantin Tango kursu Tango Dans'ın Profesyonel dans hocaları Mecidiyeköy'de bulunan Dans Adres okulunda 2017-2018 sezonu boyunca Tango eğitimleriyle sizlerle olacak. İlk adımlara bizimle başlayın...

İNCELE

İstanbul'da Milonga Geceleri

İstanbul'da Milonga geceleriyle sizlerleyiz... "İstanbul Milonga" Tango Dansın düzenlediği milonga geceleridir.
Okulumuz bünyesindeki öğrencilerimizin pratik yapmaları amacıyla
başlamış ve dışarıdan katılan tango dansçılarıyla hızla büyümüş bir tango etkinliği.

İNCELE

DÜĞÜN DANSI

Düğün dansınızı muhteşem bir tango gösterisiyle süsleyerek
misafirlerinize ve size unutulmaz bir düğün yaşatabilirsiniz...

İNCELE

tangonun doğuşu

Her kentin müziğinde o yöre insanının kimliğini bulabileceğimiz gibi sokaklarında kendiliğinden doğmuş Tango nun Doğuşumırıltıların seslerin sevinçlerin ve hüzünlerin herhangi bir melodide somutlaştığını görebiliriz. Aynı şekilde tango da Buenos Aires ve Buenos Aires’linin müziğidir.
19.yy’ın sonlarına doğru Buenos Aires bir tür “yalnız insanlar”ca istila edilmişti. Bu insanlar genellikle şehrin bakımsız kenar mahallelerinde pansiyonlarda genelevlerde ve karanlık sokaklarda şarap ve “cana” denilen bir tür şeker kamışı rakısı içiyorlar şarkı söylüyorlar ve dövüşüyorlardı. Bu alt kültürün baş aktörü “compadre” veya “compadrito” adı verilen kabadayı tipi idi.
Compadrito ve bir fahişe olan partneri pervasız kışkırtıcı ve heyecan verici garip bir pas de deux dansı yaparlar. Bu dansın müziğinde habaneradan bir parça Arjantin’e özgü milongadan bir parça nihayet Endülüs ve İtalyan folklorundan bir parça mevcuttur. Bu müziğe ilkel anlamda tango diyebiliriz. Tangonun ilk müzisyenlerinin çoğu nota bilmezdi ve kulaktan çalıyorlardı.
Tango bu günlerde kapalı ve küçük çevrelerin ayıplanan ve hor görülen müziğidir ve daha çok genelev dünyasında rağbet görmektedir.

1911’de bir liman mahallesi olan Boca’nın müzikli kafelerinde artık tango çalınmaya başlamıştı. Ama oralarda dans edilmez yalnızca üst tabaka insanları bu aşağı mahallelerin müziğini dinlemeye gelirlerdi. Kentin üst kesimlerine sıçrayan tangonun müzisyenleri de artık daha dikkatlidir ve yeni formlarla halkın karşısına çıkmaktadır.yine 20.yy’ın başlarında Belediye ve Polis Bandoları repertuarlarına birkaç tango parçası sıkıştırmıştır.

Tango Dans Okulu

Uysal Sokak Ali Meriç İş Merkezi No:1 K:2 D:10 Mecidiyeköy,
Şişli, İstanbul
0543 669 2027

Şemsettin Günaltay Cadde. Erenköy Mahalle. Eralp Apt. No:173 A Blok No:7 Kadıköy, İstanbul
0535 706 0753

Etiketler

19 ziyaretçi çevrimiçi

Tango Haber